PRZEZ TRANSYLWANIĘ NA BUKOWINĘ

16.08.2014 – 23.08.2014
Bez nocnych przejazdów. HOTELE ***.
Gwarancja najniższej ceny.

DZIEŃ 1 ORADEA

Oradea Wczesnym rankiem wyjazd z Krakowa, mijając Słowację, Węgry i kwaterujemy się w hotelu w pierwszym rumuńskim mieście na naszej trasie – Oradei (zabytkowa starówka wraz z Catedrala barocă). Wieczorem spacer po ulicach secesyjnego centrum dawnej „perły w koronie Habsburgów”. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 2 CLUJ NAPOCA – ALBA IULIA

Oradea Śniadanie. Czas na zasadniczą Transylwanię. Zaczynamy od zwiedzania miasta Cluj-Napoca, miejscowości nazywanej „mózgiem Siedmiogrodu”, gdzie urodził się wybitny władcaWęgier – Maciej Korwin. Zobaczymy: Rynek z zabytkowymi kamienicami, Katedrę Prawosławną, Liceum Stefana Batorego, Dom narodzin króla Macieja Korwina, Katedrę św. Michała, Dzielnica Uniwesytecka. Popołudniową atrakcją będzie Alba Iulia – historyczna stolica regionu i jeden z najlepiej zachowanych zespołów obronnych tego typu w Europie Zobaczymy m.in.: cytadelę, Pałac Książęcy, Katedrę św. Michała. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 3 SEBES - SIBIU

Śniadanie. Na naszej trasie znajduje się gotycki kościół w Sebes oraz niedawna stolica kultury europejskiej, miasto wielu naukowców i artystów, stolica Transylwanii za czasów Habsburgów – Sibiu (kościół farny – obecnie katedra ewangelicka, Muzeum Brukenthala, zabytkowa starówka z wieżą ratuszową). Wieczorem czas wolny na uliczkach urokliwego miasta. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 4 SZOSA TRANSFOGARSKA

Po śniadaniu ruszamy w długą i krętą drogę - tzw. Szosą Transfogarską osiągającą wysokość 2034 m n.p.m. Zbudowana na polecenie dawnego dyktatora Caucescu dla celów militarnych przez najwyższe partie Karpat Południowych, dzisiaj zdumiewa widokami i ogromem przedsięwzięcia. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 5 BRASZÓW – SINAI - BRAN

Śniadanie. Przejazd w kierunku południowo-wschodniej Transylwanii. Najpierw zajrzymy do „Miasta na Wschodzie” – Braszowa (Czarny Kościół – Biserica Neagră, Strada Sforii - najwęższa uliczka w Europie o szerokości zaledwie 1,32 m i długości 83 m, mury miejskie, Brama Katarzyny, cerkiew), aby wspomnieć czasy jego dawnej potęgi kupieckiej. Później zobaczymy pałac Peleş czyli historia Hohenzolernów w Rumunii zamknięta w zamku królewskim w Sinai. Na koniec spotkanie z Draculą, czyli zamek w Bran oraz okazja do zakupu pamiątek na dużym targu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 6 PREJMER – SIGHISOARA – TARGU MARES

Śniadanie. W tym dniu czeka nas kwintesencja Siedmiogrodu. Fortyfikowany kościół warowny w Prejmer oraz świetnie zachowany średniowieczny zespół miejski w Sighisoarze wraz z cytadelą wpisaną na listę UNESCO, Kościół Klasztorny, Wieża Zegarowa i dom Drakuli - ponoć właśnie tam Dracula przyszedł na świat. Nocować będziemy w mieście Targu Mures, które będzie naszą bazą wypadową na północno-wschodnie rubieże Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 7 SZEKLERSZCZYZNA - WĄWÓZ BICAZ

Śniadanie. Wyruszamy drogą przez Szeklerszczyznę do historycznej Mołdawii, a konkretnie na Bukowinę, która stanowi jej część. Atrakcją dnia będzie przejazd przez jeden z najgłębszych wąwozów Europy – Bicaz w Karpatach Południowych. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 8 BUKOWINA: VORONET, MOLDOVITA, SUCEVITA

bukowinaŚniadanie. W tym dniu zobaczymy to, co na Bukowinie najsłynniejsze – malowane monastyry. Odwiedzimy na naszej trasie aż trzy: Voronet, Moldoivita i Sucevita. Po drodze zatrzymamy się w ośrodku bukowińskiego rzemiosła, aby zajrzeć przez ramię pracującemu garncarzowi oraz co nieco od niego zakupić. Wieczorem przyjedziemy na nocleg do urokliwego, średniowiecznego miasteczka – Bistrita. Nocleg w hotelu ***.

DZIEŃ 9 BISTRITA

Po śniadaniu pospacerujemy się uliczkami Bistrita i będzie to już ostatni rumuński akcent naszej wyprawy. Przed granicą będzie czas na ostatnie zakupy, zaopatrzenie się na drogę i powrót w stronę Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

CENA: 1295 zł/osobę dla członków ZNP i ich rodzin (12% zniżki), przy wpłacie zaliczki do 15 III 2014.
CENA: 1323 zł/osobę dla członków ZNP i ich rodzin (10% zniżki), przy wpłacie zaliczki po 15 III 2014.
CENA REGULARNA: 1450 zł/osobę.
CENA REGULARNA: 1450 zł/osobę.

GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY.

Świadczenia zawarte w cenie:
 • 8 NOCLEGÓW (pokoje 2-3 osobowe w Hotelu ***),
 • AUTOKAR LUX ((klimatyzacja, rozkładane fotele, TV, Barek),
 • WYŻYWIENIE: 8 śniadań,
 • UBEZPIECZENIE KL, NNW,
 • OPŁATY PARKINGOWE I DROGOWE,
 • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,
 • REZERWACJĘ WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW,
 • PODATKI
  • INFORMACJE:
  • dopłata do 7 obiadokolacji : 80 € (płatne u pilota)
  • cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawu tour-guide oraz lokalnych
  • przewodników, ok. 55 €,
  • dopłata do pokoju 1 osobowego + 450 zł,
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
  • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WYJAZD: wyjazd z Krakowa
Dworzec RDA, ul. Bosacka, st. 8-12, górna płyta (06:00)

B.P. GLOBTRAMP,
ul.Wielicka 75/45,
30-552 Kraków,
TEL: 662 465 465,
FAX 12 655 12 71,
mail: globtramp@gmail.com,
www.globtramp.pl

Pobierz Program wycieczki Umowę Warunki uczestnictwa